آخرین فرصت برای خرید آخرین خودروهای صفر آلمانی

بسیاری از علاقمندان به خودروهای اروپایی به خصوص محصولات لوکس المانی پنج سال منتظر ماندند تا گشایشی حاصل شود. اما با محدودیت های آئین نامه واردات حالا تنها و آخرین فرصت برای خرید آخرین خودروهای صفر آلمانی در بازار است.

0 27

به گزارش نیکان شهر، پس از برجام و عادی شدن روابط کشور با دنیا،واردات خودرو نیز دوباره آغاز شد.در این شرایط بازار شاهد ورود خودروهای جدید و به روز در سگمنت های مختلف بود.یعنی هر کس با هر سلیقه ای که بود و با هر بودجه ای که داشت می توانست خودرو دلخواه خود را خریداری کند.در این شرایط فرانسوی ها و چینی ها گوی سبقت در واردات را از دیگران ربوده بودند.

سایر کشورهای اروپایی به غیر از آلمان سهمی در این بازار نداشتند.البته نسبت واردات خودروهای آلمانی بسیار کمتر از فرانسوی ها بود.ولی از یک سو کیفیت و از سوی دیگر برندهایی که از جایگاه ویژه ای برخوردار بودند باعث استقبال بیشتر مردم از این خودروها بود.همین مساله یعنی ،کیفیت،برند و مشخصات فنی بالا باعث شده بود که به سرعت از محبوبیت و ضریب نفوذ بالایی برخوردار شوند.

در این میان سه شرکت در زمینه عرضه خودروهای آلمانی فعال بودند.ستاره ایران،ماموت خودرو و پرشیا خودرو.ستاره ایران که قرار بود با بنز آلمان محصول تولید کند،نتوانست طی مدتی که مرزها باز بود،کار خاصی انجام بدهد.اما ماموت خودرو و پرشیا خودرو توانستند جایگاه خود در بازار را حفظ کنند.به نحوی که بخشی از سگمنت لوکس و پریمیوم بازار متعلق به آنها بود.در واقع ارائه خودروهای با کیفیت و به روز با ذهنیت مثبتی که مردم از محصولات آلمانی دارند در کنار خدمات پس از فروش مناسب همراه با تنوعی که داشتند،توانسته بود دست بسیاری از علاقمندان به این خودرو ها را باز بگذارد.

به نحوی که طی سال های پس از برجام نمایندگان برندهای آلمانی توانسته بودند سبد مناسبی از محصولات را عرضه کنند.در این میان پرشیا خودرو به عنوان نماینده ب ام و در ایران با توجه به تکمیل بودن سبد خود،دست بالا را داشت.با این حال فعالیت آنها کوتاه مدت بود.ممنوعیت واردات مانع اصلی ادامه کار بود.اما با جدی تر شدن زمزمه آزاد سازی واردات برخی از طرفداران این نوع خودروها خوشحال بودند.

آنها در این تصور بودند که دوباره شاهد بازگشت آلمانی های محبوب خواهند بود. در حال حاضر تنها این شرکت است که توانسته خودروهای صفر را بر اساس آخرین استانداردهای شرکت مادر به روز رسانی کند.ولی باید در نظر داشت که این فرصت نیز مانند دوران آزاد بودن واردات محدود است.به بیان ساده با توجه به تعداد محدود خودروهای صفر کیلومتر به نظر می رسد که فرصت پیش رو تنها و آخرین فرصت برای دوستداران ب ام و است.

باید در نظر داشت که با توجه به محدود بودن این خودروها و پس از اتمام موجودی شاهد افزایش قیمت آنها در بازار خواهیم بود. به بیان دیگر این سری از خودروهای نقش خودروهای کلکسیونی را پیدا می کنند.قیمت گذاری این نوع محصولات نیز که مشخص است.یعنی شرایط به گونه ای است که تقاضا بیش از عرضه خواهد بود.

نتیجه این عدم تعادل نیز از پیش مشخص است.با این حال آنچه که بیش از این موضوع مهم تر جلوه می کند،خدمات پس از فروش است.در واقع خودروهای موجود آخرین فرصت خریدی است که پیش روی ب ام و سواران قرار دارد.خریدی که با گارانتی های ویژه شرکت همراه خواهد بود.ضمن اینکه خرید مستقیم از شرکت این حسن را نیز دارد که خریدار می تواند تمام اقدامات انجام شده را رصد کرده و خودرو را با شرایط دلخواه تحویل بگیرد.

منبع: خودرو پلاس

پیام بگذارید