آغاز تولید پیکاپ فوتون G7 در ایران خودرو دیزل

ایران خودرو دیزل سومین پیکاپ فوتون را با نام فوتون G7 رونمایی و تولید این خودرو را رسما آغاز کرد.

0 37

به گزارش نیکان شهر،‌ مراسم رونمایی پیکاپ فوتون G7 و افتتاح سالن جدید در ایران خودرو دیزل امروز با حضور مدیرعامل ایران خودرو دیزل و جمعی از معاونان و هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو برگزار شد.

در مراسم رونمایی از پیکاپ فوتون جدید ایران خودرو دیزل، مهدی بالو نایب رییس هیات مدیره ایران خودرو دیزل با معرفی برخی از فعالیت‌های تولیدی این شرکت در حوزه تولید انواع پیکاپ، گفت: از ۹ هزار و ۱۷۳ دستگاه پیکاپ تولید شده در هشت ماهه ابتدای امسال در کشور سهم شرکت ایران خودرو دیزل ، ۹۴۷ دستگاه است.

وی افزود: ایران خودرو دیزل از سال ۱۳۹۲ با کمک شرکت فوتون اولین پیکاپ بنزینی با استاندارد یورو چهار و پیکاپ دیزلی یورو چهار به علاوه دی پی اف را تولید کرد و در سال ۹۷ پیکاپ بنزینی را به یورو پنج توسعه داد؛ در سال ۱۴۰۰ پیکاپ نیوفیس با ظاهر جدید تولید شد و در سال جاری نیز اولین خودروی پیکاپ با استاندارد یورو شش تولید و عرضه شد.

وی در ادامه با اشاره به بهره‌برداری از سالن تولید جدید ایران خودرو دیزل و تولید پیکاپ جدید در این سالن، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال گذشته، یک سالن تولید برای محصولات جدید ساخته شد تا به فاز صنعتی‌سازی و توسعه این محصولات کمک کرده و این قابلیت را داشته باشد که علاوه بر امکان تولید محصولات جدید، ظرفیت تولید برای محصولاتی نظیر کامیونت، کامیون و کشنده را هم داشته باشد.

وی افزود: مساحت این سالن جدید که سالن تولیدات ویژه و تزیینات ۲ نام دارد، دوهزار و ۸۸۰ متر مربع بوده و قرار است پیش تولید محصولات جدید و تولیدات ویژه در آن صورت گیرد و در صورت تولید محصولات فعلی در این سالن، قابلیت تولید دوهزار دستگاه کامیون، هزار و ۲۵۰ دستگاه کشنده، دوهزار و ۵۰۰ دستگاه پیکاپ و پنج هزار دستگاه کامیونت به صورت مجزا را خواهیم داشت.

بالو با اشاره به این‌که در دو سال گذشته ۱۲ محصول جدید در شرکت ایران خودرو دیزل تولید شده است، یادآور شد: ظرفیت ایران خودرو دیزل برای تولید تمامی محصولات ۱۱۷ دستگاه به صورت روزانه و در یک شیفت است که شامل تولید ۳۰ دستگاه کامیون، ۲۰ دستگاه ون و پیکاپ، ۳۲ دستگاه کشنده، پنج دستگاه اتوبوس و ۳۰ دستگاه کامیونت می شود.

پیکاپ فوتون G7 دارای گیربکس اتوماتیک هشت سرعته، موتور دو لیتری مجهز به توربو شارژ، توان ۲۳۵ اسب بخار، گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر و گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک زد.اف آلمان با قابلیت ۴ چرخ محرک است.

پیکاپ فوتون G7 اتوماتیک دارای سیستم‌های کنترل سرعت در سر پایینی، کنترل الکترونیکی پایداری، نگه‌دارنده خودرو در سربالایی و کنترل کشش است.

داشبورد با طرح جدید، قابلیت تعویض دنده در پشت فرمان، دوربین ۳۶۰ درجه، سیستم هشدار برخورد از جلو، رادار تشخیص نقاط کور، کی‌لس، دی‌لایت که منطبق با استانداردهای ۸۵ گانه است از دیگر مشخصات فوتون G7 است.

پیکاپ فوتون G7 همچنین به مانیتور ۱۰.۳ اینچی، شش ایربگ شامل دو ایربگ در جلو، دو ایربگ در عقب و دو ایربگ بر روی ستون‌ها، کروز کنترل، رینگ آلومینیومی ۱۸ اینچی مجهز است. این خودرو دارای استاندارد یورو شش بوده و از تمامی استانداردهای ۸۵ گانه برخوردار است.

منبع: ایرنا

پیام بگذارید