پرفروش‌ترین خودروساز جهان معرفی شد

شرکت تویوتا موتور امروز (دوشنبه) اعلام کرد که ۱۰.۵ میلیون دستگاه خودرو در سال ۲۰۲۲ فروخته و برای سومین سال متوالی عنوان پرفروش‌ترین خودروساز جهان را حفظ کرده است.

0 44

به گزارش نیکان شهر، فروش جهانی از جمله خودروسازی هینو موتورز و دایهاتسو، ۰.۱ درصد کاهش یافت زیرا رکورد فروش ۸.۶ میلیون دستگاه در خارج از کشور به جبران افت ۹.۶ درصدی در بازار داخلی آن به ۱.۹ میلیون دستگاه کمک کرد.

شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن توانست برای سومین سال پیاپی در سال ۲۰۲۲ به پرفروش‌ترین شرکت خودروسازی جهان تبدیل شود.

به گزارش این شرکت تویوتا در سال گذشته ۱۰.۵ میلیون دستگاه خودرو فروخته است. نکته جالب آنکه فروش تویوتا نسبت به سال ۲۰۲۱، ۰.۱ درصد کاهش داشته است.

فروش تویوتا در بازار ژاپن ۹.۶ درصد پایین آمده اما این شرکت توانسته ۸.۶ میلیون دستگاه خودرو در بازار جهانی بفروشد.

فولکس واگن آلمان هم با فروش ۸.۳ میلیون خودرو در سال ۲۰۲۲ دومین خودروساز پرفروش جهان بود که البته نسبت به سال ۲۰۲۱، ۷ درصد کاهش فروش داشته است و در عین حال بدترین عملکرد خود در بیش از ۱۰ سال گذشته را هم به ثبت رسانده است.

شرکت تویوتای ژاپن اعلام کرده با وجود وجود مشکلات مرتبط با کمبود تراشه‌های الکترونیکی در بازار جهانی در سال گذشته به خاطر تقاضای خوب در کشورهای آسیایی و بهینه سازی کارخانه‌هایش توانسته درآمد خود را ۵ درصد بالا ببرد.

تویوتا می‌خواهد برای سال مالی پیش رو که از ماه آوریل آغاز می‌شود، ۱۰.۶ میلیون دستگاه تولید داشته باشد.

کارشناسان موسسه S&P گلوبال، پیش‌بینی کرده‌اند که شرکت تویوتا در سال ۲۰۲۳ بیش‌تر از سال ۲۰۲۲ خودرو تولید کند و علیرغم آنکه تولید فولکس واگن هم افزایش می‌یابد، اما نخواهد توانست از تویوتا سبقت بگیرد.

منبع: فارس

پیام بگذارید